Türkiye'nin Sağlık Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin Sağlık Forumu

Tüm Sağlık Problemlerinizin Çözüm Yolları..

AnasayfaPortalliAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol

3 posters
YazarMesaj
Admin
Site Admini
Site Admini
Admin

Kadın

Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol Empty
MesajKonu: Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol   Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol Icon_minitimeSalı Ağus. 07, 2007 12:31 pm

Hepinize merhaba arkadaşlar,
Bunu özellikle tüm sağlık problemlerine açık başlığa yazamaya özen gösterdim çünkü herkesin okumasını istiyorum.Günümüzde herkesin başına gelebilecek olduğu için hepimizin bilmesinde fayda var.
Keneyi acı verecek yollarla çıkartıp vücuda zarar vermek yerine bir pamuğa sıvı sabun döküp pamuğu kenenin yapıştığı bölegeye yerleştirmeniz yeterli.Yaklaşık on saniye sonra kene kendiliğinden çıkacaktır.
https://saglik.editboard.com
samet
Asistan Doktor
Asistan Doktor
samet

Erkek

MesajKonu: Geri: Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol   Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol Icon_minitimeSalı Ağus. 07, 2007 6:06 pm

Bu denenmiş bir olay mıdır ? Çünkü bu konuda bize eğitim verildi ama bundan bahsedilmedi hiç
http://www.marmarakampus.com
Admin
Site Admini
Site Admini
Admin

Kadın

MesajKonu: Geri: Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol   Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol Icon_minitimeÇarş. Ağus. 08, 2007 1:51 pm

Bu zaten yeni bir yöntem olarak bilinmekte ama bazı insanlarda işe yaramıyor, gerçekten ilginç.Bu konuda size daha çok bilgi verebilmek için bir araştırma yapıyorumi şimdilik iyi bir bilgiye rastlayamadım ama hala devam ediyorum..
https://saglik.editboard.com
vetgenetics
Asistan Doktor
Asistan Doktor
vetgenetics

Erkek

MesajKonu: Geri: Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol   Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol Icon_minitimePaz Ağus. 12, 2007 1:01 pm

Kene çıkarmak ile alakalı 1-2 yolda ben yazmak istiyorum...
Kene Çıkarırken dikkat

KKKA şüphesi durumunda keneyi çıkarmak için, normal zamanlarda yaygın uygulama olan alkol, eter, gazyağı gibi herhangi bir kimyasal madde kullanılması sakıncalı bulunmakta, sadece pensle ileri geri hareket ettirilerek çıkarılması önerilmektedir.
Resim 1. Doğru ve yanlış tutma şekilleri
Image hosted by servimg.com

Resim2. Pensle Kene Çıkarma
Image hosted by servimg.com

Resim3. İple Kene Çıkarma
a) Image hosted by servimg.com

b) Image hosted by servimg.com

c) Image hosted by servimg.com

d) Image hosted by servimg.com

e) Image hosted by servimg.com

kaynak: www.abveteriner.org

Kene çıkarmak için ilginç ve kolay bir yol